JAK SE PLNÍ SEN NA BALATONU

Jak vznikla tato myšlenka? Tato myšlenka vznikla na jaře v roce 2017 na první jarní výpravě, kdy nás u sklenky vína napadlo, proč nezkusit IBCC 2018.

Z počátku jsme si říkali, že jsme blázni, ale my jsme ti tři blázni, kteří do toho půjdem a tak jsme začali zjišťovat informace o IBCC 2018.

V pátek 27.4. náš tým o 5 členech vyrazil vzhůru dobrodružství, náš tým se se skládá z členů Rudolf Hradil (doktor) , Jan Svoboda (medvěd), Vojta Szarka (člunkař), Vence Kroupa ( kuchař kužátko) a Ondřej Novotný ( onis), které bych nikdy nevyměnil, protože všichni dělali to co měli. V sobotních ranních hodinách jsme přijeli k hotelu Tihany, kde jsme si zmapovali, kde se budou kontrolovat čluny a kde bude registrace, která probíhala v sobotu od 8 hodin. A tak náš tým přespal na parkovišti u hotelu. V sobotu ráno po probuzení jsme se šli podívat konečně na Balaton a Vojta pronesl hlášku "Oh my got ty kokot však já nevidím na druhý breh." Všichni jsme vybouchli smíchy a myslím si, že na tuto hlášku nikdo z nás jen tak nezapomene.
Poté jsme všichni vysmátí šli připravovat čluny ke kontrole, která proběhla vcelku rychle a bez závad a poté jsme se šli registrovat a následně vylosovat číslo, které určovalo pořadí losování. Vylosoval jsem číslo 55. Pak tým mohl relaxovat do 16 hodiny, kdy proběhl společný pochod a focení. V 18 hodin proběhlo losování a společná večeře. Vylosoval jsem číslo 49, což jsme zjistili, že je to 40 km od Tihany. Takže jsme se rozhodli, že další noc přespíme u hotelu na parkovišti a nebudeme řešit žádný hotel a v brzkých ranních hodinách vyrazíme na vylosované číslo. Po příjezdu na Pálköve jsme byli velice šokovaní, protože jsme zjistili, že všechny věci budeme muset nosit 250 m na místo. Takže představa, že jsme 500 kg krmení, několik bivaků, spacáků, lehátek, čluny, baterky museli přenosit, ale jako tým jsme se semkli a během 1,5 hodiny jsme to měli nanošené a my mohli stavět základní tábor. Na toto všechno jsme měli pouhých 5 hodin, protože nás na místo pustili v 7 hodin ráno a závod začínal ve 12 hodin. Vše jsme zvládli a ve 12 hodin jsme konečně mohli vyrazit na Balaton usadit 4 bojky a zavést 4 pruty. Na této severní straně se mohlo zavážet max. 350 m. Po zavezení a zakrmení 4 prutů jsme byli rádi, že jsme si sedli a čekali jsme na první záběr. Během neděle a pondělí jsme spíše bojovali s kapry, kteří nebyli bodovaný a nemohli jsme se dostat na bodovanou rybu, začali jsme být nervózní a říkali jsme si, že to musíme všechno změnit. Po několika jízdách a hledání nových míst se nám to podařilo ve středu, kdy jsme chytli první bodovanou rybu a já viděl, jak my všichni jsme měli úsměv na tváři a tímto nás to zvedlo k další práci a my makali všichni na 100% až jsme docílili toho, že záběry začaly chodit pravidelně i v noci a tím se nám začaly navyšovat kila. Škoda toho, že se na Balatonu neváží i přes noc, protože jsme měli 3 kapry přes 5 kg, který jsme museli přes noc zasakovat a při ranním vážení jsme zjistili, že mají těsně pod 5 kg. Což nás štvalo, protože každý bodovaný kapr se počítá. Řekli jsme no nic, budeme bojovat dál, celý tým jel naplno a postupem času bylo vidět, že síly ubývají a únava se zvyšuje. S přibýváním bodovaných ryb jsme se postupně přibližovali k třetímu místu, kde nás dotahoval tým na čtvrtém místě. My jsme si to nepřipouštěli kolikátí jsme, chtěli jsme nachytat pěkný balatonský kapry a tím jsme si plnili svůj sen. Jako tým jsme chytili 25 bodovaných kaprů a celkem jsme měli 206,12 kg. Dostali jsme se na průměr 8,2 kg, Největší ryby vážily 15,77 kg a 14,74 kg. Ze všech ryb jsme měli neskutečnou radost, že jsme na Balatonu neudělali žádnou ostudu a že jsme ukázali, že něco umíme. Je vidět, že boilie Pára z navijáku může konkurovat známým značkám a že se Pára neztratí ani v zahraničí. Jako top nástrahou se stala nadipovaná PZN3, která byla obalená pastou PZN3. Celkem krmení jsme spotřebovali 400 kg.

Ten kdo se chystá na Balaton se musí hodně dobře připravit, protože je to těžká záludná voda, která Vás dokáže v mnohém překvapit a rozhodit.

Závěrem bych chtěl poděkovat hlavně Ondřeji Rutkowskému, který nám ve všem vyšel vstříc nachystal nám luxusní krmení, které nás vyhouplo na druhé místo v sektoru, celkově jsme skončili 93 z 200 týmů, dále bych chtěl poděkovat celému týmu, který se celý týden nezastavil a fungoval na 100% . Potom bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří nám fandili a podporovali nás na FB. Jsem rád za tento tým a nikdy bych ho nevyměnil. Pro nás pro všechny to byl neskutečný zážitek, zkušenost a je vidět, že když v něco věříte a jdete si za tím, tak se Vám to splní. Proto všem přejeme spoustu nádherných úlovků a běžte si za svým cílem.