ZÁVODY LETNÝ

Zdravím všechny příznivce Páry, ve dnech 6-8.5 jsme se zúčastnili závodu na 50 hodin První Jízda 2016 na soukromém revíru Letný, kde bylo přihlášeno 14 týmu. Na tyto závody se mnou jeli dva kamarádi Honza Svoboda a Honza Štrynk . Při příjezdu jsme si obešli revír a snažily si zmapovat pohyb ryb.

Foukal docela silný východní vítr, který tlačil ryby na hráz a mi věděli, že tento vítr bude panovat celý víkend a tak už nezbylo nic jiného než si v nejlepším vylosovat hráz. Po vytažení nejdelšího stébla trávy losování padlo na mě a já začal být trochu nervozní. První losování bylo o pořadí a já vytáhl číslo 11, takže nic moc protože losovalo 14 týmu a mi si řekli, že už ty top místa budou pryč ,ale co se nestalo šel jsem losovat a já vytáhl číslo 1, kde byla ta vysněná hráz. V tomto závodu se z celkového počtu ryb vážilo 5 nejtěžších ryb. Po vybalení věcí na místě jsme čekali na start závodu, který začal v 9 hodin a mi začali zakrmovat partiklem a boilies.

První záběr na sebe nenechal dlouho čekat po 3 hodinách byl první kapr na podložce o váze 12 kg a mi si řekli na začátek dost dobrý. Poté záběry chodily dost pravidelně, že jsme se nezastavili ani v noci a takhle to probíhalo po celou dobu závodu, kde se nám povedl i tripl ,který jsem ještě nezažil. Ve dne jsme zkoušeli chytat ve sloupci, na který jsme měli 4 záběry, ale víc nám to jezdilo ze dna.

Celkem jsme nachytali 44 kaprů a pět nejtěžších bylo o váze 12 kg , 11,9 kg, 11,9 kg, 12,2 kg a 10,6 kg a tak jsme se dostali na 4 místo závodu, kde na třetí místo nám chybělo 0,8 kg, na druhé místo 2,5 kg a na první místo 3,5 kg.

Tímto však považuji závody za úspěšné a příště se lépe připravíme , aby jsme nebyli bramborový. Chtěl bych poděkovat svým kamarádům za super práci, že to nevzdali a že jsme makali až do konce .

Všem vám přeji mnoho záběrů tester Ruda.

P.S. Příchutě si nechám pro sebe z důvodu podzimních závodu