KAPROVÉ ZÁVODY-OUKLEJ CUP 2016-VESELÁ SVAZ. VODA

Zdravím všechny Párolovce, dne 21-24.4 2016 jsme se s Jančou vydali na kaprové závody na svazovou vodu místního významu - pískovna Veselá u Mnichova Hradiště. Tento závod pořádá parta kamarádů " OUKLEJ TEAM " a jednalo se již o druhý ročník. Těchto závodů se účastnilo 16 týmů po dvou až třech rybářích.

Sraz byl už ve čtvrtek v odpoledních hodinách, kdy proběhlo losování lovných míst a po vylosování si každý na svém lovném místě mohl provést zákrm a postavit bivak. Závody začínali až druhý den v pátek v 7.00 hod a končili v neděli v 9.00 hod.

Pro letošní ročník se pořadatelé rozhodli že tento závod udělají takzvaně na odhoz a krmit se mohlo pouze kobrou, prakem, lopatkou. Vnadit a chytat se mohlo jen na boilies a pelety.Tyto změny se kladně projevily na množství nachytaných ryb a potvrdilo se, že Ouklejáci to mají v hlavě srovnané a jde jim hlavně o to, aby byli rybáři spokojení.

Jako na každých závodech jde především o místo, které si vylosujete a tentokrát Jana měla šťastnou ruku a los byl ten správný, jak se na konci závodů ukázalo.

Na první zákrm a to ještě ve čtvrtek na večír - den před startem závodu jsme si místo rozkrmily 4 kg partiklovrotejnovýma peletami a 3 kg boilies různých příchutí a průměrů. Na pelety jsme použili lopatku na podběrákové tyči a boilies kobrovali co nejdál od břehu. Za závody jsme celkem zkrmily 10 kg pelet a 5 kg boilies.

V sobotu kolem poledne jsme přestali krmit a jen jsme vnadili pomocí PVA punčoch.

Nejvíce záběrů bylo na Robin red - ořech pr.13 mm a kulička třikrát obalená v suché obalovačce (Játra - Ryba ) v kombinaci dipu stejné příchutě.

Ryba byla bodovaná od 3 kg a nám se podařilo na břeh zdolat cca 80 ryb z toho 17 bodovaných. I když jsme chytli nejvíc bodovaných ryb závodu, stačilo to pouze na druhé místo.

Na prvním místě se umístili chlapáci z " SUMEC CARP TEAM 2 " kteří měli o jednu bodovanou rybu sice méně, ale chytali těžší ryby. Jejich výhra mě potěšila, jelikož jsem člověk přející, ale přiznám se, že mnohem víc mě potěšilo to, že toto prvenství vychytali ( což mi i osobně v průběhu závodu prozradili) na naše produkty " Pára z navijáku ". Podařila se jim i nejtěžší ryba závodu 14.10 kg, což je nádherná ryba na tuto vodu !!!!!! Jsou to kluci šikovný a dodatečně ještě jednou gratuluji !!!!!!!!

A co dodat na závěr ? Velké poděkování patří Všem sponzorům těchto závodů a hlavně velké díky za super organizaci OUKLEJÁKŮM !!!!!!!!!

Nesmím zapomenout ani na mou lásku Janču, jelikož jako parťák na závodech, obstála na jedničku s hvězdičkou !!!!!!!

Za páru z navijáku Ondra