ČR - JEZERO KOPA

Zdravím všechny naše příznivce ,kamarády od páry.Už bylo na čase udělat první víkendovou výpravu k vodě tento rok.Plán byl vyrazit 1,2,3.4 a podle předpovědi tento víkend hezké počasí,takže voda už by mohla mít vyšší stupně a tím pádem větší produktivita ryb. Bylo vybráno mým synem Jezero Kopa.
V pátek po probuzení v ranních hodinách žádné hezké počasí (déšť,zima 2,5stupně),po zabalení vyjíždim z domova směr jezero. Po příjezdu cca 9 hodina na místo ,,štěstí" přestává pršet,tak hned stavím bivak a věci dávam do něj. Po vyložení ještě otočka domu pro člun a zbylé věci a cestou vyzvednout syna.
Kolem 12hodiny začíná lehce pršet,ale sedám na člun a vyrážíme zmapovat dno na posazení bojky a hned zjišťuji že teplota vody má 9,2stupňů-nic moc. Po projíždění pokládám bojku na vybrané místo v hloubce 3,1m.Prokrmím dávkou partiklem , peletkami a lisovanymi peletami-vše boostrováno v játrovém boostru.Krmeno plošně kolem boje bez boilies. Na pruty byly vybrány 2x 13mm Pzn1+těsto , monster crab ananas 13mm+pop up 10mm oranzovo žlutý ananas+ těsto, 2x 13mm jahoda-oliheň v játrové obalovačce.
Ke každému prutu ,když pokládám do vody návnadu hodím par kuliček dipovaných ve stéjné přichuti. Po zavezení posledního prutu kolem 15hodiny ,přišel do hodky na Pzn1 první kapřík 4,8kg,pak přicházeli záběry přibližně do 3do rána kdy v noci na sobotu byly -2stupně,pak byl klid až do sobotní 14hodiny.
V sobotu ,hned po ránu se zlepšilo počasí ,teplotní rozdíl oproti pátku byl 10stupňů,takže 12stupňů a rybám se nechtělo.,ale návnady jsme nechali stejné,až po 14hodině první záběr a do půlnoci přicházeli další záběry. Ze soboty na neděli nebylo ani pipnutí.
V neděli v dopoledních hodinách bez záběru a tak jsem se pustil do pomalého balení.Pořád jsme čekali marně na poslední záběry na rozloučenou ,ale bylo krásnych 18stupňů a teplota vody 12,2stupňů,za tři dny velké změny v počasí a teplotách,takže žádné naděje jsem nečekal. Ale nakonec po obědě se nám povedl jeden Kapr a jeseter pak double záběr od Jesetera ,kdy jsem začal tahat jednoho a rozjíždí se druhý,tak přiběhl synator a zvédá ,ale tah byl velký ,že jsem nakonec musel střídat pruty. jeden jeseter se na břeh podíval a druhý kousek od kraje se vypnul.Kolem 16hodiny odjezd.
I na velké změny v počasí byl víkend super ,ulovili jsme nádherné ryby.
S pozdravem Tester Jiří Pavlík-Kojetice-Kraj Středočeský

Pátek- PZN1: Kapr 4,8 - kapr 7,1 - kapr 15 - kapr 6,6
jahoda -olihen v obalovačce: kapr 13,5 - kapr 9,5
monster crab +pop up: jeseter 10 - jeseter 10,5
Sobota- PZN1: kapr 7 - kapr 9 - kapr 8
Jahoda -olihen v obalovačce: kapr 8,8 - jeseter 12
Monster crab+pop up: jeseter 12
Neděle- PZN1: kapr 9kg
Monster crab+pop up: jeseter 12,5
Jahoda -olihen v obalovačce: jeseter 12