ČR - RYBNÍK PILSKÝ

Zdravím všechny příznivce Páry, vzhledem k pracovnímu vytížení a organizace kolem našeho teamu a akcí co pořádáme, jsem se bohužel dostal k vodě teprve minulý týden. Volba padla na rybník Pilský v Bohdanči, kde jsem zamluvil místa od pátku poledne + víkend, pro mě a 4 kluky, co měli zájem se přidat do našeho teamu.

Nicméně předpověď počasí byla více jak lákavá, tudíž jsem si říkal, že nás čeká super víkend. Bohužel realita byla jinde a v pátek večer nás už čekala slušná sprška, která trvala až do sobotního odpoledne s pár přestávkami.

Ale pojďme k rybařině! Mám ve zvyku vozit k vodě komplet sortiment od Páry, ať jedu na jakkoli dlouho k vodě. Na první udici jsem zvolil tedy pro začátek mou oblíbenou příchuť na jaro a to banán-mušle v průměru 2x13mm, obaleno v pastě stejné příchutě. Pochopitelně u montáže nesmělo chybět PVA s nadrceným boilies banán-mušle, lehce zakáplé dipem.

Druhou udici jsem chtěl vyloženě na jesetery, volba byla tedy jasná, ryba-oliheň + dip stejné příchutě, to vše zaprášeno suchou obalovačkou játra-ryba, což je novinka pro letošek. Na háček jsem pověsil ještě PVA naplněné peletkami, naložené 14 dnů v lososáku – vše pochopitelně od Páry z navijáku.

Obě lovná místa jsem si pak prohodil ještě směsí kukuřice, pelet a method mixu.

První zářez byl v podvečer na banán-mušle, a to krásně čisťounký zdravý lysec!

Po setmění pak přicházeli i první jeseteři, na kterých jsem si vyzkoušel akci nově zakoupených proutků od Free Spirit.

Zmínil bych ještě, že tuto noc si udělal nový osobák parťák Zdenda Razák jeseterem 20+ 151cm, ale i ostatní kluci byli úspěšní.

Sobotní den se nesl ve znamení minimální aktivity ryb, tak jsme šli sondovat ke klukům od Anacondy, jak to jde jim. Dozvěděli jsme se, že za 3 dny neměli ještě rybu…

I tak se nám, ale povedlo něco vytěžit. Na břeh se podívalo pár jeseterů a jeden amurek.

Noc pak přinesla další várku ryb, včetně slušného amura, vyjasnění oblohy a slušný mráz!! Vstávat k záběrům byl už skoro očistec, jak bylo vše mokré ještě od deště a v noci totálně zmrzlo.

Někdo tvrdil, že bylo snad -7, ale ráno v 6:30 mi teploměr ukazoval -3.

V neděli jsem ještě stihl zdolat 2 jesetery, jinak byla aktivita ryb na bodu mrazu a na rybníce se nic nevytáhlo.

Skóre za víkend tedy 10 jeseterů, 4 kapři a 2 amuři, což mě potěšilo na první docházku k vodě.

Přeji všem mnoho úspěchů u vody a nezapomeňte… - Catch and Release

S pozdravem tester -- Pepan --