PÁRA Z NAVIJÁKU - JEZERO DĚLOUŠ - TESTER MARTIN NOVÁK

V pátek 27.3 jsem vyrazil s přítelkyní Zdenkou do úterý 31.3 na soukromé jezero Dělouš , pokusit se ulovit nějakého kapříka a užít si povolený lov non stop. Voda byla hezky průzračná a na dno bylo vidět skoro do 3 metrů hloubky. Echolot ukazoval na mém lovném místě hloubky od 1 do 12 metrů a teplotu vody pouhých 6°C.Na echolotu se ryby ukazovali od 7 do 12 metrů,ale plavali ve sloupci. Dával jsem každý prut do jiné hloubky a pokoušel se ryby nalákat na krmení ke dnu. Montáže jsem používal v této průzračné vodě takovéto. Místo olověné šnůry 1 metr fluoro carbonu 0,60 mm, místo olova kámen na 0,14 mm trhacím vlasci, ztuženou šňůrku camu pár cm od háčku slečenou od tuhého potahu a malé háčky bez protihrotu.

Jako nástrahy jsem používal dipované 13mm boilí Pára z navijáku s dipovaným pop up vyrobené z plovoucího těsta stejné příchutě a značky a celé zabalené do boilí pasty. Příchutě jsem používal banán-mušle, na druhý prut játra-česnek a na třetí prut novinku kterou testuji příchutě ananas. Montáže jsem zavezl na místo, opatrně položil na dno ,k montáži vždy přihodil pár kuliček boilí a rozhodil lopatku partiklů s method mixem Robin red. Za dobu našeho pobytu u vody jsem dostal 4 záběry od ryb a 3 kapři se podívali na podložku. Kapři 68 cm,70 cm a 86 cm-11,30 kg. Kapřík 70 cm-7,80 kg zabral když napadl sníh a tak mám i jarní foto kapra na sněhu :-). Jedna ryba mi zajela do vázky a háčku bez proti hrotu se snadno zbavila. Počasí jsme měli celkem extrémní. Přes malé chviličky slunečna po deště, silný vítr, bouřku, padání krup až sněžení. Přítelkyně se snažila být i v tomto extrémním počasí statečná a zavrtaná ve spacáku vše sdílela se mnou:-).

Tímto ji děkuji, že se mnou na ryby jela a dělala mi parťáka. Chvílemi byly takové poryvy větru, že jsem myslel že budu muset i v dešti a větru stát venku a držet bivak :-). Většinu času jsme trávili v bivaku povídáním si, čtením rybářských časopisů, čekáním na vytoužený záběr od ryby i v tak studené vodě a divokém počasí. Já už začínal mít klaustrofobii uzavřený v bivaku :-).

Ale i přes vše co jsme zažili se nám na výpravě líbilo a těším se až budu zase u vody. Všem slušným rybářům přeji Petru zdar a ať se kouří z navijáku

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení