PÁRA Z NAVIJÁKU - JEZERO DĚLOUŠ - TESTER MARTIN NOVÁK

V pátek 27.3 jsem vyrazil s přítelkyní Zdenkou do úterý 31.3 na soukromé jezero Dělouš , pokusit se ulovit nějakého kapříka a užít si povolený lov non stop. Voda byla hezky průzračná a na dno bylo vidět skoro do 3 metrů hloubky. Echolot ukazoval na mém lovném místě hloubky od 1 do 12 metrů a teplotu vody pouhých 6°C.Na echolotu se ryby ukazovali od 7 do 12 metrů,ale plavali ve sloupci. Dával jsem každý prut do jiné hloubky a pokoušel se ryby nalákat na krmení ke dnu. Montáže jsem používal v této průzračné vodě takovéto. Místo olověné šnůry 1 metr fluoro carbonu 0,60 mm, místo olova kámen na 0,14 mm trhacím vlasci, ztuženou šňůrku camu pár cm od háčku slečenou od tuhého potahu a malé háčky bez protihrotu.

Jako nástrahy jsem používal dipované 13mm boilí Pára z navijáku s dipovaným pop up vyrobené z plovoucího těsta stejné příchutě a značky a celé zabalené do boilí pasty. Příchutě jsem používal banán-mušle, na druhý prut játra-česnek a na třetí prut novinku kterou testuji příchutě ananas. Montáže jsem zavezl na místo, opatrně položil na dno ,k montáži vždy přihodil pár kuliček boilí a rozhodil lopatku partiklů s method mixem Robin red. Za dobu našeho pobytu u vody jsem dostal 4 záběry od ryb a 3 kapři se podívali na podložku. Kapři 68 cm,70 cm a 86 cm-11,30 kg. Kapřík 70 cm-7,80 kg zabral když napadl sníh a tak mám i jarní foto kapra na sněhu :-). Jedna ryba mi zajela do vázky a háčku bez proti hrotu se snadno zbavila. Počasí jsme měli celkem extrémní. Přes malé chviličky slunečna po deště, silný vítr, bouřku, padání krup až sněžení. Přítelkyně se snažila být i v tomto extrémním počasí statečná a zavrtaná ve spacáku vše sdílela se mnou:-).

Tímto ji děkuji, že se mnou na ryby jela a dělala mi parťáka. Chvílemi byly takové poryvy větru, že jsem myslel že budu muset i v dešti a větru stát venku a držet bivak :-). Většinu času jsme trávili v bivaku povídáním si, čtením rybářských časopisů, čekáním na vytoužený záběr od ryby i v tak studené vodě a divokém počasí. Já už začínal mít klaustrofobii uzavřený v bivaku :-).

Ale i přes vše co jsme zažili se nám na výpravě líbilo a těším se až budu zase u vody. Všem slušným rybářům přeji Petru zdar a ať se kouří z navijáku