PÁRA Z NAVIJÁKU - VELKÝ PŘELOV - TESTEŘI JIŘÍ KREJČÍ A LUKÁŠ POLÁČEK

Začalo to spontálním nápadem někam vyrazit na ryby, skončilo to několika krásnými rybami na břehu, ale popořadě… 21.3.2015 jsme s Lukášem Poly Poláčkem vyrazili vyzkoušet soukromou vodu Velký Přelov v obci Černožice a to na nonstop 24 hodinový lov.

Vyjížděli jsme po obědě, na místo jsme se dostali kolem 14:30 a hned jsme začali zjišťovat informace o vodě. Pak už to šlo rychle – zabrat chatku, namíchat krmení, zakrmit a hurá na ně. Krmení probíhalo, dle zjištěných informací o vodě u protějšího břehu, ale vzhledem k viditelné aktivitě ryb i u našeho břehu, prohodilo se pár lopatek krmení i u břehu.

Jako nástrahy jsme zvolili různé kombinace boilies, past a plovek z pasty. Do cca 21:00 hodin to ale ani neťuklo. Lukáš potom tedy jeden z prutů přehodil cca 10 metrů od břehu, dal na něj boilies 13 mm játra/česnek a k tomu plovku a ejhle, za chvíli se rozpípal signalizátor a během chvilky byl na břehu krásný cejn. Po chvíli už byly všechny čtyři pruty poblíž břehu, všude stejná nástraha a začal noční maraton běhání k prutům. Nebyla snad hodina, kdy by nepípl nějaký signalizátor a nevytáhl nás tak ze spacáků.

V 01:30 hodin jsem se ale dočkal taky a na břehu se objevil první jeseter o váze cca. 6,7 kg. Nad ránem pak přišel také Lukášovi jeseter a v cca 06:30 hodin se dostavil klenot naší výpravy v podobě nádherného lína o délce rovných 50 cm. Krásná ryba.

Do cca jedenácti hodin se nám povedlo vytáhnout ještě další 3 jesetery, pak už ani ťuk.

Co dodat závěrem – je to krásná voda s velkým potenciálem a podle fotek a informací z místa je i krásně zarybněná. Bohužel se nám nepodařilo přelstít žádného kapra, ale aspoň to máme jako výzvu pro příště.

Takže díky Lukáši za super výpravu a už se těším na další.

Ať se daří i vám a pořádně se kouří z navijáků – tester Jiří Krejčí a Lukáš Poláček.