PÁRA Z NAVIJÁKU - LIŠČÍ JEZERO - TESTER MARTIN UNGRÁD

Jak Pára bodovala na severu, aneb Játra x Česnek v akci.

Z pátka 13. 3. 2015 jsme se vydali ve dvou na 24hod na Liščí jezero.Jelikož jsem byl nedočkavý, ihned po příjezdu jsem jako první věc rozkrmil cca čtvrt kila boilies a nahodil. Poté jsem se šel věnovat vybalování věcí a v tom to kouzelné pííííp :-) záběr příšel po neuvěřitelných 20 minutách od nahození a ejhle byl tam candát 75cm 5,5kg :)), který přišel na dvě kuličky Játra x Česnek v obalovací pastě. Ihned jsem znova nahodil a šel zjistit nějaké informace o jezeře od vedle chytajících rybářů. V tom další záběr - cca za půl hodiny, opět na Játra x Česnek. Opět nepřišel kapřík, ale nádherný 65cm jeseter. Poté jsem ihned rozkrmil dalších 0,5kg boilies, abych tam rybu udržel.

Přijel kolega, nahodil a šli jsme stavět bivak, když v tom se zase začlo kouřit z navijáku a slyšel jsem pííííííííp. Zase ten stejný prut a na něm byla největší ryba celé výpravy, mnou vymodlený šupík 80cm 8,5kg. Nemusím se už ani zmiňovat, že záběr byl neuvěřitelně na Játra x Česnek.

Kolega zvolil jako nástrahu boilies Oliheň x Mušle od konkurenční firmy a přišel mu na toto boilies cca po hodině jeseter 63cm. Za další hodinu jsem měl další záběr a opět na Játra x Česnek - šupík okolo 5kg. To už kolega nevydržel a dal na všechny pruty Játra x Česnek. V noci jsme si rozdělali oheň, má přítelkyně nám přivezla naložené masíčko a šlo se jíst. V noci okolo 1 hodiny měl kolega záběr od jesetera 67cm a pak každé dvě hodiny jsme měli střídavě záběry od kaprů okolo 5kg. Od 6té hodiny ranní do konce výpravy 12:00 už nic nepřišlo.

Na závěr bych chtěl podotknout, že jsem chytal na 3 pruty, kde jsem měl na jednom prutu Játra x Česnek, na druhém dvě kuličky Ananasu a na třetím plovku Ananas. Je zajímavé, že záběry v tomto ročním období šli nečekaně na masový základ.

Tato výprava mě neskutečně potěšila. Na to, že teplota vody byla okolo 5 stupňů, tak výprava dopadla pro mne velmi úspěšně. Dohromady jsme chytili : jednoho candáta, 3 jesetery a 11 kaprů. Je vidět, že tady na severu lze chytit i candáta na koule od Páry, přeji všem "Tak ať se kouří všem z navijáku " .

Tester Martin Ungrád (HM CARP TEAM)