PÁRA Z NAVIJÁKU - RYBNÍK PILSKÝ - TESTER PEPAN S PŘÍTELKYNÍ A PARŤÁKEM TONYM

Čauky všichni, je tu očekávaný článek a fotky z minulého víkendu, videjko bude potom v zimě!

Nicméně pátek jsem vyrazil s přítelkyní kolem 17 hod na víkendovku do Bohdanče na rybník Pilský, kde jsme měli pak sraz s kamarádem a zkušeným rybářem Tonym. Místa jsme si vzali 18 a 19 což nám absolutně vyhovovalo z hlediska rybaření i občerstvení.

S přicházejícím večerem se začalo brzy stmívat a my stihli nahodit ještě naše montáže. Krmení jsem pak odložil na ráno. V noci se toho moc nedělo, až na 3 cca 5 kilové kapry, tak jsme mohli v klidu odpočívat.

Ráno v 5 hod budíček a příprava na zákrm. Na tuto vodu jsem si nachystal směs partiklu řepka kukuřice, pak boilies Pára z navijáku a halibut pelety zalité v lososovém oleji.

Kolega Tony krmil pouze boiliesem od Imperiál Baits a pak nově testuje boilies od jedné Rakouské firmy. Při rozednění jsem prohodil vodu markerem a nic zajímavého na dně nebylo, tudíž jsem rozjel jedno krmné místo kus od břehu a druhé cca v půli šíře rybníka.

Závar byl okamžitý, ale ryby žraly vše kolem a poměrně dost dlouho se čekalo na záběr. Pak první ranní šupík 8 kg prolomil ticho a začalo to jezdit.

Vysledoval jsem, že bude potřeba krmit v menším množství a častěji, protože když jsme nakrmili hodně, tak ryby sbíraly vše kolem a čekalo se dlouho, než nasály naší nástrahu. Je již známo, že zdejší velcí kapři jsou velice opatrní a neloví se často, důkazem toho byly i jejich naprosto zdravé tlamky snad až na jednu vyjímku.

V sobotu jsme tedy ve dvou nachytali 5 jeseterů a odhadem 20 ks kaprů od 5 – 11 kilo. V noci stál za zmínku TWO TONE (dvoubarevný) šupík 9 kilo plus, který mi udělal opravdovou radost.

Jinak musím podotknout, že nám až netradičně popadalo dost ryb, mezi nimi i pár pěkných kusů, což nás mrzelo. Řešili jsme to výměnou háčků, rovnátek, prodlužováním, či zkracováním vlasu pod háčkem, a také různými průměry kuliček. Mírné zlepšení jsem zaznamenal prodloužením vlasu, ale nebyl to žádný extrém.

Počasí nám vyšlo na jedničku, tak jsme si užívali krásného víkendu a to nejlepší mělo přijít až v neděli.

Ostatně to prorokoval parťák Tony, který od pátku a celý víkend opakoval ,,to přijde‘‘ a také, že přišlo.

Podvědomě jsem sáhl do kýble pro dvě kuličky 17mm příchutě Banán-Mušle s pastou stejné příchutě, což je nižší řada boilies Pára z navijáku na které jsem za celý víkend nesáhl… Hodil jsem prut na krmné místo blíže ke břehu a zhruba po 10 minutách brutální záběr. Ihned zasekávám! Vlasec se řeže vodním sloupcem k hladině a najednou mohutný výskok ryby. Neskutečné! Ozvalo se z mola pod hotelem, kde byla skupinka turistů. Padá mi čelist a vím, že mám na prutu zatím asi největší rybu co jsem kdy měl.

Okamžitě zouvám pantofle a natahuji prsačky. Mažu do vody, protože je tu nebezpečí, že by se ryba mohla zamotat do noh od mol! Následuje nádherná zdolávačka, kdy se pořádně opírám do mého Soniku s kmenovým vlascem Celt 2X 0,26mm! Vše funguje na jedničku a asi po 15 minutách je ryba unavená. Za podpory parťáka Tonyho podebírám jesetera a rozkládáme velkou podložku. Za námi se zatím shlukli ostatní rybáři a návštěvníci hotelu. Jsem šťastný! Ryba je na podložce. Je to Amálka, JESETER SIBIŘSKÝ 157cm a váha něco mezi 23 – 26 kilo (jaksi jsme ho zapomněli zvážit) dle majitele revíru. Jde se fotit a točit.

Přítelkyně střílí několik krásných fotek abychom měli všichni památku na Amálku. Rybu v zápětí pouštíme a jde se chytat dál.

Následuje několik menších kaprů v rozpětí 4 - 7 kg mezi tím i nějaký jeseter. Ale naše cílová ryba je kapr a to se nám taky daří.

Přichází velice pomalý záběr na boilies 2 x 17mm příchutě Ryba-Oliheň s pastou stejné příchutě a tíha ryby naznačuje, že mám co dočinění opět s větší rybou. Po chvíli přetahování podebírám nádherného čistého šupíka. Následně se váha zastavuje na 13+.

Toto definitivně znamená nejtěžší rybu víkendu a po dokumentaci vracím kapra vodě.

Pak ještě zdoláváme 2 jesetery a 3 menší kapry. Nezbývá nic jiného než začít balit a pomalu se loučit.

Na této vodě mi velice dobře fungovalo boilies Pára z navijáku! TOP příchutě Ryba-Oliheň, Krill-Jahoda, Banán-Mušle. Pak halibut pelety zalité v lososáku.

Chtěl bych poděkovat přítelkyni, že se mnou vyrazila k vodě a za krásné fotky. Konečně jsem se letos po dlouhé době nemusel trápit focením samospouští. Pak parťákovi Tonymu za skvělou spolupráci!

Přeji všem hodně zdaru u vody a těším se na další akci!

Za Carp Team Universal & Pára z navijáku -- PEPAN --