Výprava na Příseky

Ahoj kamarádi.
Po delší odmlce se hlásím od vody. Vydal jsem na Soukromou vodu Příseka. Přijeli za mnou kamarádi až od Hradce Králové. Jelo se od čtvrtka do neděle. Dorazili jsme odpoledne a hned jsme postavili základní tábor. Kluci tu byli poprvé tak jsem jim poradil kam to vyvážet a šlo se na to. Zavezli jsme novou zavážecí loďkou Actor a čekali co se bude dít. Jak to zde bývá nedělo se první den vůbec nic. Počasí na ryby slušné, ale Příseka své klenoty nevydává snadno. Tak jsme si dali nějakou dobrotu na grilu a popili a šli spát.
Druhý den ráno hned po rozednění jsme převezli montáže a čekali na záběr. Začalo poprchávat a vlny bičovali břeh. Ryby stále nikde. Až odpoledne dostává kolega záběr a po chvilkovém boji vytahuje černého amura 89cm a něco kolem 8,5kg.
První černý amur v jeho životě. Další záběr přichází až v sobotu ráno kolem 1.00hod. Opět kolega a opět černý amur 75cm. Ráno převážíme a já říkám kolegovi. Dneska bude svítit na druhý břeh. To přinese záběry. Za hodinu mám jízdu, jak jinak než u snídaně. Lysáček 75cm -10,00kg. Konečně. Za dvě hoďky mi přichází poledňák. Tentokrát 78cm-9,5kg.
Odpo přijela žena s dětmi a děti, že by chtěli vidět rybu. Jako by to ryby slyšely. Swinger mi litá tam a zpět a zdolávám cejna lopatového- 56cm.Za pět minut se akce opakuje. Říkám: Tady jsou 20ky kapři a já budu lovit cejny??? Naštěstí se nejednalo o cejny ale o amura bílého 75cm.
Pěkně ryby berou.Jdu vyprovodit ženu s dětmi k autu a najednou příposlech. Letím zpět a Laďa už drží můj prut a zdolává. Předává mi prut a už zápasím s kapříkem.85cm-12,0kg.Krásný šupik.
Za další hoďku má záběr kolega a zdolává šupika 85cm-9,2kg.Super.K večeru ryby přestaly brát.
Další záběr přichází v 1.00 hodinu ráno. Bohužel dorostenec kolem 55cm. V neděli ráno mám poslední tři hoďky na lov. Kolega zůstane do oběda. Rychle vyvážím a zdrhám na toiku. Při návratu už slyším hlásič a už běžím zdolat další rybu. Opět menší lysák kolem 60cm. Neva. Prut už nenahazuji a balím. V tom přichází další záběr. Tentokrát šupík 73cm-6,00kg.
Velké ryby sice nešly, ale aspoň jsme si zachytali.
Kluci byli spokojeni a na přes rok se prý určitě vrátí.
Rád je ve svém království přivítám.